W pierwszą niedzielę października w naszym sieradzkim klasztorze tradycyjnie przeżywałyśmy odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. W tym roku jednak ten dzień miał dla nas charakter szczególny, dziękowałyśmy dobremu Bogu za naszą Matkę Założycielkę św. Urszulę, charyzmat, który nam pozostawiła i drogę, którą w ciągu minionych 100 lat przeszło nasze Zgromadzenie.
Mszę świętą dziękczynną celebrował ks. prałat Zbigniew Kras – kapelan prezydenta RP p. Andrzeja Dudy, wieloletni proboszcz w Lipnicy Murowanej, miejsca, w którym znajduje się dom rodzinny naszej Założycielki. Dziękujemy ks. Prałatowi za wygłoszone do nas słowo, w którym przywołał historię życia i charyzmat św. Urszuli, podkreślając Jej głęboką wiarę w Boga, ufność w Boże prowadzenie, odwagę i patriotyzm.

Jako dar jubileuszowy otrzymałyśmy od p. Prezydenta RP piękną ikonę Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami dziś modlili się i świętowali.