25 lat minęło

W niedzielę 7 lutego 2016 roku świetlica "Światełko Dzikuska" przy Klasztorze Sióstr Urszulanek obchodziła swoje 25 urodziny. Siostry Urszulanki, rodzice i dzieci, opiekunowie i wolontariusze, ofiarodawcy i przyjaciele świetlicy oraz Klasztoru podczas uroczystej Mszy świętej wspólnie dziękowali za wiele lat działalności tego dzieła na rzecz dzieci i młodzieży Miasta Sieradza. Mszę św. uświetnił swoim śpiewem Chór "Cantilena". Swoją obecnością zaszczycili nas ze strony Zgromadzenia Siostra Przełożona Centrum Łódzkiego Justyna Oleś oraz z Urzędu Miasta Pan Prezydent Paweł Osiewała i Pani Naczelnik Jadwiga Maciejewska. Mieliśmy zaszczyt gościć Ofiarodawców firm sieradzkich, którzy od wielu lat wspierają naszą świetlicę. Przybyli również na uroczystość dzieci i opiekunowie Domu "Światełko" z Godynic, który wiele lat temu z inicjatywy s. Elżbiety Książek, założycielki naszej świetlicy, powstał dla dobra naszych dzieci. Po uroczystej Mszy św. dzieci ze świetlicy w prezentacji medialnej przybliżyły wszystkim obecnym postać Św. Urszuli Ledóchowskiej w 150 rocznicę Jej urodzin. Do przygotowania prezentacji wykorzystano materiał zawarty w książce z serii Święci uśmiechnięci pani Elizy Piotrowskiej pt. „Święta Urszula Ledóchowska”. Dzieci wraz z s. Teresą Brzozowską w sposób bardzo prosty ukazały wspaniałą postać Założycielki Zgromadzenia, która przyczyniła sie do zaistnienia Sióstr w Sieradzu, przyjmując w 1922 roku propozycję objęcia przez siostry klasztoru podominikańskiego, a w ten sposób pośrednio do zaistnienia tego dzieła jakim jest dziś świetlica. Prezentację uświetnił występ Scholi z parafii pw. św. Wojciecha z Męki pod opieka siostry Magdaleny.
Po prezentacji dalsza część obchodów miała miejsce w dawnym podominikańskim refektarzu. Dzieci przywitały
i podziękowały piosenką tym wszystkim, którzy przyczynili się i przyczyniają do codziennego działania świetlicy na rzecz dzieci i młodzieży. Siostra Przełożona Justyna Oleś odczytała wszystkim zebranym gościom list Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Urszulanek nadesłany z okazji jubileuszu. Podczas poczęstunku goście mogli nawzajem się spotkać, porozmawiać z dziećmi i ich rodzicami. W trakcie uroczystości była możliwość obejrzenia dawnych kronik świetlicy, które miały ogromne powodzenie. Bardzo się podobały również plastyczne prace dzieci, które zostały zaprezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie. Z tej uroczystej okazji Siostry Urszulanki oraz wychowankowie świetlicy i ich rodzice kierują serdecznie podziękowania Władzom miasta za pomoc i życzliwość oraz wszystkim ofiarodawcom sieradzkim, a tak szczególnie firmie Medana , Cukierni p. Beaty Michalak, Piekarni
p. P. Wandachowicza, firmie Aves ze Zduńskiej Woli ,a także Przedsiębiorstwu Drobiarskiemu Pana Wyrębskiego za wieloletnie wsparcie udzielane na rzecz świetlicy. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom byłym oraz obecnym za otwarte serca i poświęcony czas w wychowaniu naszych dzieci. Bardzo sie cieszymy, że działalność świetlicy może być nadal kontynuowana w charyzmacie Św. Urszuli.

LIST PRZEŁOŻONEJ GENERALNEJ SIÓSTR URSZULANEK SERCA JEZUSA KONAJĄCEGO M. FRANCISZKI SAGUN>>